Ďalšia nezmyselná petícia

Autor: Daniel Jaško | 19.1.2016 o 15:13 | Karma článku: 10,06 | Prečítané:  4983x

Človek by si aj myslel, že po nezmyselnom dlhom vláčení sa s petíciou proti hazardu ostane útlm. Zrejme som sa mýlil.

Ľudia sú nepoučiteľný a stále si myslia, že petície nás môžu spasiť. Počas petície proti hazardu sa komunálni poslanci za SDKÚ rozhodli spraviť kampaň, ale našťastie im to nevyšlo a už sa naisto vie, že ich nezachráni pred politickým hrobom. Okrem tejto petície tu boli ďalšie, ktoré mali za úlohu zlepšiť život Bratislavčanom, no ako to býva zvykom nevylepšili. Najnovšie sa internetom šíri výzva proti búraniu PKO, ktorá je neaktuálna a petícia za zákaz používania petárd, delobuchov, alebo iného druhu pyrotechniky. Týchto petícií sa vyrojilo ako húb po daždi. Každá z nich je však akosi nedomyslená. Jednoducho nebudem podpisovať niečo čo je úplne plošné. Mám rád prskavky a rímske sviece. Prečo by mala byť zakázaná aj tá vizuálna pyrotechnika? Rovnako je tak zo všetkým. Momentálne sa v Karlovej Vsi bude riešiť obecné referendum. Na čo? Ľudí to v čase parlamentných volieb zbytočne zmätie.

A je toho viac. Doteraz nerozumiem rozhodnutiu starostky Karlovej Vsi Dany Čahojovej. Najprv hlasovala proti zvýšeniu daní za nehnuteľnosť čo je šľachetné, no potom sa rozhodne zvýšiť miestne dane za psa a parkovanie. Argumentácia potom pozostávala z porovnaní s inými mestskými časťami. Takže stále sme pri tom, že nechceme ľuďom nič zvyšovať, ale peniaze potrebujeme. Dnes ohlásil starosta Vajnor Ján Mrva, že problém hazardu už rieši s právnikom. To je tiež šľachetné, ale ak by zákaz prešiel peniaze z mestskej kasy opäť ubudnú. A potom sa bude opäť niečo zvyšovať. Človek aby nemal psa, auto, byt, vlastne nič. Stále by som však vedel akceptovať zvyšovanie ak by boli výsledky z vyzbieraných peňazí viditeľné. Miesto toho sa stále hovorí o mínuse. To z toho dôvodu, že na dôležitých miestach sedia ľudia, ktorým ide o finančné prilepšenie. Je to smutné, no ešte bude dlhé roky trvať kým sa niečo zmení.

Tieto problémy sprevádzajú už spomínané petície. A aby som nadviazal na nadpis, tak ide prevažne o nezmyselné petície. Keď tak aktivistom, podnikateľom a vlastne všetkým obyvateľom vadí čo sa robí z verejnými financiami, prečo nezakročia tu? Prečo sa riešia petardy, hazard a čo ja viem čo všetko. Miesto toho by sa čas a úsilie mohlo vynaložiť na odvolanie druhého najhoršieho primátora akého Bratislava má. Poprípade smerovať vyššie. Prišli sme o PKO, ale to bol len jeden zo začiatkov. Ako to, že sme ochotný so tu rozkradnúť a zdevastovať? Tak nám treba. Ostáva len veriť, že sa aktivisti zobudia a keď budú chcieť nakoniec niečo riešiť bude to niečo prospešné. Viem si predstaviť, že by po meste behali ľudia zháňajúci podpisy na odvolanie primátora. Takú petíciu by som rád podpísal.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?