Údaje a podpis sú v Bratislave samozrejmosťou

Autor: Daniel Jaško | 29.9.2015 o 16:29 | Karma článku: 6,84 | Prečítané:  2754x

Tak sa dá rozumieť petičný ošiaľ, ktorý zasiahol naše hlavné mesto. Petícia na všetko si pýta od ľudí údaje a predovšetkým podpis.

Práve podpis je ten údaj, ktorý by sa mal na petičných hárkoch kontrolovať. Veľa ľudí, ktorých poznám mi hovorilo, že majú vo zvyku podpísať jednu petíciu aj viac krát. Išlo predovšetkým znemožniť vzniku nových politických strán, ktoré napriek všetkému nemajú problém vzniknúť. Podľa tých ľudí by sa to nedialo keby tí čo ju zbierajú nemajú všetko na háku. „Prosím, podpíšete sa pod túto petíciu? Nevadí, že nie som odtiaľto? To je jedno.“ Takýmto podobným spôsobom fungujú všetky petície. Je jedno čo je jej úlohou. Ľudia sú už znechutení a práve preto dajú podpis skoro všetkým a na všetko. Rovnako sa u nás drží petícia proti hazardu, proti zahusťovaniu Ružinova a pod. Dáva vôbec niekto pozor na tieto podpisy? Kto vie koľko nezávislých poslancov má plnohodnotne vyplnené petičné hárky. Tento tzv. petičný ošiaľ nabral takú úroveň, že aj v očiach verejnosti je nechuť sa k tomu nejako vecne postaviť. A preto sa buď niečo podpíše, alebo sa na to kašle. Vo väčšine už začínajú byť ľudia skeptický, o čom svedčia aj zozbierané podpisy. Nevníma sa už kvalita a cieľ myšlienky, ktorá sa za petíciou skrýva. Všetko má rovnakú váhu.

Podobne je to aj s internetovou petíciou. Stačí si pozrieť tú, ktorá spájala aktivistov proti výstavbe garáží.  Veľa energie z ktorej sa nakoniec stal politická cesta hlavnej iniciátorky. A to je na tom to najzaujímavejšie. Všetky petície a aktivity pri ktorých nechajú oprávnení voliči svoj podpis majú politický podtón. Za každou stojí nejaký verejný činiteľ. Dokým bude existovať politická rivalita, dovtedy budú petície, nesúhlasné rozhodnutia a hocijaký odboj proti oponentom. A to všetko preto, lebo v politike neexistuje spoločné správne rozhodnutie. Jediná petícia, ktorá by sa momentálne v Bratislave uchytila by bola zrejme tá v ktorej by sa žiadalo dovolanie primátora Nesrovnala. Spojením s hazardom sa dá hovoriť, že tento človek to robí najlepšie. Žiaľ teraz nehazarduje so svojou firmou, ale s hlavným mestom Slovenska. To čo sa jemu podarilo za tak krátky čas v úrade by inšpirovalo zrejme aj robotníkov čo majú na starosti demoláciu budov. Takže ak také niečo príde, nezabudnite na takej petícií zanechať svoj podpis a hneď dva krát. Pre istotu je vždy, lepšie podpísať petíciu dva krát, poprípade podpísať susedov aj známych aby mohla byť čoskoro odovzdaná a naplnia sa tým určite reklamné politické ciele.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?